BZX585-C3V6,135 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 15 574
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Similar
Panjit International Inc.
Dioder - zener 3.6 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
BZX585-C3V6,135
DigiKeys produktnummer
BZX585-C3V6,135-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C3V6,135
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V