BZX585-C33-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-C33-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C33-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 33V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 33 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 23.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Grad
Automotive
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms