BZX585-C2V4,135 är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 727
Datablad
Similar
Diodes Incorporated
I lager: 28 374
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 7 558
onsemi
I lager: 830
Dioder - zener 2.4 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
BZX585-C2V4,135
DigiKeys produktnummer
BZX585-C2V4,135-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C2V4,135
Beskrivning
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
100 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
50 µA @ 1 V