BZX585-C11,135
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-C11,135TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX585-C11,135CT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX585-C11,135DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-C11,135
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-523
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
100 µA @ 8 V