BZX585-B8V2,135
DigiKeys produktnummer
1727-2105-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-2105-1-ND - Remsbit (CT)
1727-2105-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-B8V2,135
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-523
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-523
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V