BZX585-B5V1-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-B5V1-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX585-B5V1-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX585-B5V1-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-B5V1-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 5.1V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.1 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
60 Ohms