BZX585-B43-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX585-B43-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX585-B43-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 300MW SOD523
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 43 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-523
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
-65°C-150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW
Inkapsling/låda
Impedans (max) (Zzt)
150 Ohms