BZX38450-C8V2-QF
DigiKeys produktnummer
1727-BZX38450-C8V2-QFTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX38450-C8V2-QFCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX38450-C8V2-QFDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX38450-C8V2-QF
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 8.2 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
100 nA @ 6.2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms