BZX38450-B47X
DigiKeys produktnummer
1727-BZX38450-B47XTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX38450-B47X
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 47 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
170 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±2%
Effekt - max
300 mW