BZX384-C8V2-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
onsemi
I lager: 59 943
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 8 262
Datablad
Dioder - zener 8.2 V 300 mW ±5% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-C8V2-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-C8V2-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-C8V2-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-C8V2-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-C8V2-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 8.2V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
700 nA @ 5 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±5%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms