BZX384-B7V5F är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Diotec Semiconductor
I lager: 0
Datablad
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 8 588
Datablad
Dioder - zener 7.5 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-B7V5F
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-B7V5FTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-B7V5FCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-B7V5FDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-B7V5F
Beskrivning
DIODE ZENER 7.5V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 5 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
300 mW