BZX384-B62Z
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-B62ZTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-B62ZCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-B62ZDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-B62Z
Beskrivning
DIODE ZENER 62V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 62 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
215 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 43.4 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-150°C
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Effekt - max
300 mW