BZX384-B3V6-QX är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 9 925
Datablad
Dioder - zener 3.6 V 300 mW ±2% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-B3V6-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-B3V6-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-B3V6-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
90 Ohms