BZX384-A6V8-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-A6V8-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-A6V8-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-A6V8-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-A6V8-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 6.8V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 6.8 V 300 mW ±1% Ytmontering SOD-323
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 4 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
15 Ohms