BZX384-A5V6X är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 9 840
Datablad
Dioder - zener 5.6 V 300 mW ±1% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A5V6X
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-A5V6XTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-A5V6X
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOD323
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±1%
Effekt - max
300 mW