BZX384-A4V7-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener 4.7 V 300 mW ±1% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A4V7-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-A4V7-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-A4V7-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-A4V7-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-A4V7-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
3 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-323
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms