BZX384-A39-QX är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 10 000
Datablad
Dioder - zener 39 V 300 mW ±1% Ytmontering SOD-323
PESD15VL1BA,115
BZX384-A39-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZX384-A39-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZX384-A39-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZX384-A39-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZX384-A39-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 39V 300MW SOD323
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 27.3 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Aktiv
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
300 mW
Impedans (max) (Zzt)
130 Ohms