BZV85-C5V6,113 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | BZV85-C5V6,113 |
Beskrivning | DIODE ZENER 5.6V 1W DO41 |
Tillverkarens standardleveranstid | 8 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Dioder - zener 5.6 V 1 W ±5% Genomgående hål DO-41 |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | BZV85-C5V6,113 Modeller |
Kategori | Ström - läckström @ Vr 2 µA @ 2 V |
Tillv. | Spänning - fram (Vf) (max) @ If 1 V @ 50 mA |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) | Arbetstemperatur -65°C-200°C |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp Genomgående hål |
Spänning - Zener (Nom) (Vz) | Inkapsling/låda |
Tolerans ±5% | Leverantörens enhetsförpackning DO-41 |
Effekt - max 1 W | Basproduktens nummer |
Impedans (max) (Zzt) 7 Ohms |