BZV85-C5V6,113
DigiKeys produktnummer
1727-1524-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-1524-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV85-C5V6,113
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 1W DO41
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 1 W ±5% Genomgående hål DO-41
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZV85-C5V6,113 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
2 µA @ 2 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 50 mA
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Effekt - max
1 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
7 Ohms