BZV85-C11,113
DigiKeys produktnummer
BZV85-C11,113-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV85-C11,113
Beskrivning
DIODE ZENER 11V 1.3W DO41
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 11 V 1.3 W ±5% Genomgående hål DO-41
Kategori
Ström - läckström @ Vr
200 nA @ 7.7 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 50 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
DO-41
Effekt - max
1.3 W
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
10 Ohms