BZV55-C47,115
DigiKeys produktnummer
1727-3633-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3633-1-ND - Remsbit (CT)
1727-3633-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZV55-C47,115
Beskrivning
DIODE ZENER 47V 500MW LLDS
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 47 V 500 mW ±5% Ytmontering LLDS; MiniMelf
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
BZV55-C47,115 Modeller
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 32.9 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-65°C-200°C
Tolerans
±5%
Leverantörens enhetsförpackning
LLDS; MiniMelf
Effekt - max
500 mW
Basproduktens nummer
Impedans (max) (Zzt)
170 Ohms