BZT52H-A43-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZT52H-A43-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BZT52H-A43-QXCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BZT52H-A43-QXDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52H-A43-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 43V 375MW SOD123F
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 43 V 375 mW ±1% Ytmontering SOD-123F
Kategori
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 30.1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Tolerans
±1%
Inkapsling/låda
Effekt - max
375 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123F
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms