BZT52-C3V6J
DigiKeys produktnummer
1727-8137-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-8137-1-ND - Remsbit (CT)
1727-8137-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-C3V6J
Beskrivning
DIODE ZENER 3.6V 350MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 3.6 V 350 mW ±5,6% Ytmontering SOD-123
Kategori
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±5,6%
Inkapsling/låda
Effekt - max
350 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
95 Ohms
Basproduktens nummer
Ström - läckström @ Vr
5 µA @ 1 V