BZT52-B5V6X
DigiKeys produktnummer
1727-7682-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7682-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7682-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-B5V6X
Beskrivning
DIODE ZENER 5.6V 590MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 5.6 V 590 mW ±1,96% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
1 µA @ 2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Tolerans
±1,96%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
590 mW