BZT52-B2V7-QX är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Taiwan Semiconductor Corporation
I lager: 2 982
Datablad
Dioder - zener 2.7 V 590 mW ±2% Ytmontering SOD-123
BZT52-B2V7-QX
DigiKeys produktnummer
1727-BZT52-B2V7-QXTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-B2V7-QX
Beskrivning
DIODE ZENER 2.7V 590MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1 V
Tillv.
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Serie
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Grad
Automotive
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
Effekt - max
590 mW
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Impedans (max) (Zzt)
83 Ohms