BZT52-B18X
DigiKeys produktnummer
1727-7676-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-7676-1-ND - Remsbit (CT)
1727-7676-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZT52-B18X
Beskrivning
DIODE ZENER 18V 590MW SOD123
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Dioder - zener 18 V 590 mW ±2,22% Ytmontering SOD-123
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
20 Ohms
Tillv.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 12.6 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-55°C-150°C (TA)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
Inkapsling/låda
Tolerans
±2,22%
Leverantörens enhetsförpackning
SOD-123
Effekt - max
590 mW