BZB84-C16-QR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 16 V 300 mW ±5% TO-236AB
BZB84-C16-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZB84-C16-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZB84-C16-QR
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 16V TO-236AB
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
40 Ohms
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 11.2 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
16 V
Tolerans
±5%
Effekt - max
300 mW