BZB84-B27-QR är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
I lager: 0
Datablad
Dioder - zener - matriser 1 par gemensam anod 27 V 300 mW ±2% TO-236AB
BZB84-B27-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BZB84-B27-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BZB84-B27-QR
Beskrivning
DIODE ZENER ARRAY 27V TO-236AB
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Impedans (max) (Zzt)
80 Ohms
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Ström - läckström @ Vr
50 nA @ 18.9 V
Serie
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
900 mV @ 10 mA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Arbetstemperatur
150°C (TJ)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Konfiguration
1 par gemensam anod
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - Zener (Nom) (Vz)
27 V
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±2%
Inkapsling/låda
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Effekt - max
300 mW