BAS40-05-QR är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Panjit International Inc.
I lager: 8
Datablad
Diodmatris 1 par gemensam katod 40 V 120mA Ytmontering TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
BAS40-05-QR
DigiKeys produktnummer
1727-BAS40-05-QRTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-BAS40-05-QRCT-ND - Remsbit (CT)
1727-BAS40-05-QRDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
BAS40-05-QR
Beskrivning
DIODE ARR SCHOTTKY 40V TO-236AB
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Småsignal =< 200mA (Io), valfri hastighet
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Ström - läckström @ Vr
10 µA @ 40 V
Arbetstemperatur - koppling
150°C
Diodkonfiguration
1 par gemensam katod
Godkännande
AEC-Q101
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
40 V
120mA
Leverantörens enhetsförpackning
TO-236AB
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1 V @ 40 mA