74LVC1G32GV,125
DigiKeys produktnummer
1727-3101-2-ND - Remsa och spole (TR)
1727-3101-1-ND - Remsbit (CT)
1727-3101-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
74LVC1G32GV,125
Beskrivning
IC GATE OR 1CH 2-INP SC74A
Detaljerad beskrivning
OR Gate IC 1 Kanalig SC-74A
Kategori
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA
Tillv.
Logiknivå - låg
0,7V-0,8V
Serie
Logiknivå - hög
1,7V-2V
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
4ns vid 5V, 50pF
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Leverantörens enhetsförpackning
SC-74A
Inkapsling/låda
SC-74A, SOT-753
Spänning - källa
1,65V-5,5V