74LVC1G32GM,132
DigiKeys produktnummer
1727-74LVC1G32GM,132TR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-74LVC1G32GM,132CT-ND - Remsbit (CT)
1727-74LVC1G32GM,132DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
74LVC1G32GM,132
Beskrivning
IC GATE OR 1CH 2-INP 6XSON
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
OR Gate IC 1 Kanalig 6-XSON, SOT886 (1,45x1)
Kategori
Ström - utgång hög, låg
32mA, 32mA
Tillv.
Logiknivå - låg
0,7V-0,8V
Serie
Logiknivå - hög
1,7V-2V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Max utbredningsfördröjning @ V, max CL
4ns vid 5V, 50pF
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Logiktyp
Monteringstyp
Ytmontering
Antal kretsar
1
Leverantörens enhetsförpackning
6-XSON, SOT886 (1,45x1)
Antal ingångar
2
Inkapsling/låda
6-XFDFN
Spänning - källa
1,65V-5,5V