74AHC1G66GW-Q100H
DigiKeys produktnummer
1727-74AHC1G66GW-Q100HTR-ND - Remsa och spole (TR)
1727-74AHC1G66GW-Q100HCT-ND - Remsbit (CT)
1727-74AHC1G66GW-Q100HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
74AHC1G66GW-Q100H
Beskrivning
IC SWITCH SPST-NOX1 22OHM 5TSSOP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 Krets IC-brytare 1:1 22Ohm 5-TSSOP
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
74AHC1G66GW-Q100H Modeller
Kategori
-3 dB bandbredd
280MHz
Tillverkare
Nexperia USA Inc.
Kanalkapacitans (CS(av), CD(av))
10pF
Serie
Ström - läckström (IS(off)) (max)
100nA
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-125°C (TA)
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Brytarkrets
SPST - NO
Godkännande
AEC-Q100
Multiplexer-/demultiplexerkrets
1:1
Monteringstyp
Ytmontering
Antal kretsar
1
Inkapsling/låda
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Resistans på-läge (max)
22Ohm
Leverantörens enhetsförpackning
5-TSSOP
Spänning - matning, enkel (V+)
2V-5,5V