NHD-5.7-320240WFB-CTXI#-1
DigiKeys produktnummer
757-NHD-5.7-320240WFB-CTXI#-1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-5.7-320240WFB-CTXI#-1
Beskrivning
GRAPHIC DISPLAY TFT RGB 5.7"
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Displaymoduler - LCD grafiska Genomskinlig Röd, grön, blå (RGB) TFT - färg SSD1963 (8-bitars, RGB) 5,7" (144,78mm) 320 x 240 (QVGA)
Kategori
Visningsområde
B 118,28 x H 88,60mm
Tillverkare
Newhaven Display Intl
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Bulk
Pixlar
320 x 240 (QVGA)
Artikelstatus
Föråldrad
Gränssnitt
SSD1963 (8-bitars, RGB)
Displaytyp
TFT - färg
Styrenhetstyp
SSD1963
Displayläge
Genomskinlig
Grafikfärg
Röd, grön, blå (RGB)
Diagonal skärmstorlek
5,7" (144,78mm)