NHD-0208AZ-FSW-GBW-33V3
How-To Create Custom LCD Characters
NHD-0208AZ-FSW-GBW-33V3
DigiKeys produktnummer
NHD-0208AZ-FSW-GBW-33V3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NHD-0208AZ-FSW-GBW-33V3
Beskrivning
LCD MOD 16DIG 8X2 TRANSFLECT WHT
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Teckendisplaymodul Transflektiv 5 x 8 punkter STN - Super-Twisted Nematic LED - vit Parallell 40,00mm x 35,40mm x 13,50mm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NHD-0208AZ-FSW-GBW-33V3 Modeller
Kategori
Visningsområde
L 30,40 x B 13,90mm
Bakgrundsbelysning
LED - vit
Förpackning
Bulk
Spänning - källa
3,3V
Artikelstatus
Aktiv
Punktstorlek
B 0,55 x H 0,55mm
Antal tecken
16.0
Gränssnitt
Parallell
Displayformat
8 x 2
Styrenhetstyp
Teckenformat
5 x 8 punkter
Arbetstemperatur
-20°C-70°C
Displaytyp
STN - Super-Twisted Nematic
Textfärg
Blue
Displayläge
Transflektiv
Bakgrundsfärg
Grå
Teckenstorlek
4,75mm H x 2,95mm B
Basproduktens nummer
Kontur L x B x H
40,00mm x 35,40mm x 13,50mm