NSC5470B-16.6666M
DigiKeys produktnummer
644-NSC5470B-16.6666MTR-ND - Remsa och spole (TR)
644-NSC5470B-16.6666MCT-ND - Remsbit (CT)
644-NSC5470B-16.6666MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NSC5470B-16.6666M
Beskrivning
XTAL OSC XO 16.6666MHZ CMOS SMD
Detaljerad beskrivning
16.6666 MHz XO (standard) CMOS Oscillator 1,2V Viloläge (ström av) 4-SMD, utan ledning
Kategori
Spänning - källa
1,2V
Tillv.
Frekvensstabilitet
±100ppm
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Ström - drift (max)
2,5mA
Artikelstatus
Aktiv
Klassificeringar
AEC-Q200
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Funktion
Viloläge (ström av)
Höjd - monterad (max)
0,028" (0,70mm)