CG01972-26M
DigiKeys produktnummer
644-CG01972-26MTR-ND - Remsa och spole (TR)
644-CG01972-26MCT-ND - Remsbit (CT)
644-CG01972-26MDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CG01972-26M
Beskrivning
CRYSTAL 26.0000MHZ 10PF SMD
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26 MHz ±20ppm Kristaller 10pF 50 Ohms 4-SMD, utan ledning
Kategori
Lastkapacitans
10pF
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Serie
Driftläge
Grundton
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Typ
MHz kristall
Inkapsling/låda
Frekvens
26 MHz
Leverantörens enhetsförpackning
4-SMD (3,2x2,5)
Frekvensstabilitet
±40ppm
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,098" (3,20 x 2,50mm)
Frekvenstolerans
±20ppm
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)