GD30MPS12J är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Navitas Semiconductor, Inc.
I lager: 1 264
Datablad
Dioder 1200 V 59A Ytmontering TO-263-7
TO-263-7
GD30MPS12J
DigiKeys produktnummer
1913-GD30MPS12J-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
GD30MPS12J
Beskrivning
DIODE SIL CARB 1200V 59A TO2637
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Hastighet
Noll återställningstid > 500mA (Io)
Tillv.
Omvänd återhämtningstid (trr)
0 ns
Serie
Ström - läckström @ Vr
20 µA @ 1200 V
Förpackning
Rör
Kapacitans @ Vr, F
1101pF vid 1V, 1MHz
Artikelstatus
Senaste tidpunkt för inköp
Monteringstyp
Teknologi
Inkapsling/låda
Spänning - DC-backspänning (Vr) (max)
1200 V
Leverantörens enhetsförpackning
TO-263-7
Ström - likriktat medelvärde (Io)
59A
Arbetstemperatur - koppling
-55°C-175°C
Spänning - fram (Vf) (max) @ If
1.8 V @ 30 A