UQQ-12/8-Q12PB-C
DigiKeys produktnummer
811-1886-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UQQ-12/8-Q12PB-C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 96W
Tillverkarens standardleveranstid
43 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 8A 9V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
UQQ-12/8-Q12PB-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
96 W
Tillv.
Spänning - isolering
2 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
9V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 1/4 Brick
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,22" x B 1,45" x H 0,50" (56,4 x 36,8 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
8A