TWR-5/3000-15/500-D12A-C
DigiKeys produktnummer
811-1830-5-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TWR-5/3000-15/500-D12A-C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 5V +/-15V 20W
Tillverkarens standardleveranstid
43 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 3 Utgång 5V 15V -15V 3A, 500mA, 500mA 9V - 36V Ingång
Kategori
Spänning - utspänning 3
-15V
Tillv.
Ström - utgång (max)
3A, 500mA, 500mA
Serie
Effekt (Watt)
20 W
Förpackning
Rör
Spänning - isolering
1.5 kV
Artikelstatus
Aktiv
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Typ
Isolerad modul
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Antal utgångar
3
Effektivitet
82%
Spänning - ingång (min)
9V
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (max)
36V
Inkapsling/låda
8-DIP-modul, 7 stift
Spänning - utspänning 1
Storlek/dimension
L 2,00" x B 2,00" x H 0,45" (50,8 x 50,8 x 11,4mm)
Spänning - utspänning 2
15V