PAH-28/12.5-D24PB-C
DigiKeys produktnummer
811-3066-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PAH-28/12.5-D24PB-C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 28V 350W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 28V 12,5A 18V - 36V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PAH-28/12.5-D24PB-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
350 W
Tillv.
Spänning - isolering
2.25 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
92,5%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
18V
Inkapsling/låda
9-DIP-modul, 1/2 Brick
Spänning - ingång (max)
36V
Storlek/dimension
L 2,40" x B 2,30" x H 0,50" (61,0 x 58,4 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv hög
Ström - utgång (max)
12,5A