NXE1S0303MC-R13
DigiKeys produktnummer
811-3902-2-ND - Remsa och spole (TR)
811-3902-1-ND - Remsbit (CT)
811-3902-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NXE1S0303MC-R13
Beskrivning
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 3,3V 303mA 2,97V - 3,63V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NXE1S0303MC-R13 Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
1 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), medicin
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Egenskaper
SCP
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
66%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - ingång (min)
2,97V
Inkapsling/låda
14-SMD modul, 5 stift
Spänning - ingång (max)
3,63V
Storlek/dimension
L 0,50" x B 0,41" x H 0,18" (12,7 x 10,4 x 4,5mm)
Spänning - utspänning 1
Godkännande myndighet
cURus
Ström - utgång (max)
303mA