IRQ-12/8.3-T110N-C
DigiKeys produktnummer
811-3281-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRQ-12/8.3-T110N-C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 12V 100W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 8,3A 57,6V - 160V Ingång
Kategori
Effekt (Watt)
100 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
87,4%
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
57,6V
Inkapsling/låda
Quarter Brick
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 2,28" x B 1,45" x H 0,50" (57,9 x 36,8 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Styrfunktioner
Aktivera, aktiv låg
Ström - utgång (max)
8,3A