IRH-24/6.3-T110PVF-C
DigiKeys produktnummer
811-3472-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
IRH-24/6.3-T110PVF-C
Beskrivning
DC DC CONVERTER 24V 150W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Isolerad modul DC-DC-omvandlare 1 Utgång 24V 6,25A 57,6V - 160V Ingång
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
IRH-24/6.3-T110PVF-C Modeller
Kategori
Effekt (Watt)
150 W
Tillv.
Spänning - isolering
3 kV
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell), järnväg
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Fjärrstyrt tillslag/frånslag, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (med nedstämpling)
Typ
Isolerad modul
Effektivitet
0.89
Antal utgångar
1
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - ingång (min)
57,6V
Inkapsling/låda
Half Brick
Spänning - ingång (max)
160V
Storlek/dimension
L 2,29" x B 2,20" x H 12,7" (58,2 x 55,9 x 12,7mm)
Spänning - utspänning 1
Leverantörens enhetsförpackning
Half Brick
Ström - utgång (max)
6,25A