D1U54-D-650-12-HB4C har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Murata Power Solutions Inc.
I lager: 0
Datablad
Frontend DC-DC-omvandlare 1 Utgång 12V 54,2A -72V Ingång
D1U54-D-650-12-HB4C
DigiKeys produktnummer
811-3180-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
D1U54-D-650-12-HB4C
Beskrivning
DC/DC CONVERTER 12V 650W
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Ström - utgång (max)
54,2A
Tillverkare
Murata Power Solutions Inc.
Effekt (Watt)
650W
Serie
Tillämpningar
ITE (kommersiell)
Förpackning
Box
Effektivitet
92%
Artikelstatus
Föråldrad
Arbetstemperatur
-40°C-70°C
Typ
Frontend
Monteringstyp
Chassimontering
Spänning - ingång (min)
-44V
Storlek/dimension
L 9,00" x B 2,15" x H 1,57" (228,6 x 54,5 x 40,0mm)
Spänning - ingång (max)
-72V
Godkännande myndighet
CB, cCSAus, CE, TUV
Antal utgångar
1
Basproduktens nummer
Spänning - utspänning 1
12V