RDER72J152K2M1H03A
DigiKeys produktnummer
490-9259-1-ND - Remsbit (CT)
490-9259-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RDER72J152K2M1H03A
Beskrivning
CAP CER 1500PF 630V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
1500 pF ±10% 630V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
RDER72J152K2M1H03A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,217" x B 0,124" (5,50 x 3,15mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,236" (6,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)