RDER72E334K4M1H03A
DigiKeys produktnummer
490-9250-1-ND - Remsbit (CT)
490-9250-3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
RDER72E334K4M1H03A
Beskrivning
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL
Detaljerad beskrivning
0.33 µF ±10% 250V Keramiska kondensatorer X7R Radial
EDA-/CAD-modeller
RDER72E334K4M1H03A Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,157" (7,50 x 4,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,217" (5,50mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)