PRG21BC4R7MM1RA
DigiKeys produktnummer
490-4672-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-4672-1-ND - Remsbit (CT)
490-4672-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
PRG21BC4R7MM1RA
Beskrivning
PTC RESET FUSE 30V 155MA 0805
Tillverkarens standardleveranstid
19 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Keramisk PTC återställningsbara säkringar 30V 155 mA Ih Ytmontering 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
PRG21BC4R7MM1RA Modeller
Kategori
Ström - max
8 A
Tillverkare
Murata Electronics
Resistans - 25°C (Typ)
4.7 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
-20°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Typ
Keramisk
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - max
30V
Tjocklek (max)
0,043" (1,10mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
155 mA
Godkännande myndighet
UL
Ström - trippning (It)
330 mA