NFZ2MSD900SN10L
DigiKeys produktnummer
490-NFZ2MSD900SN10LTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-NFZ2MSD900SN10LCT-ND - Remsbit (CT)
490-NFZ2MSD900SN10LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFZ2MSD900SN10L
Beskrivning
FERRITE BEAD 90 OHM 0806 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
90 Ohms @ 10 MHz 1 Ferritkorn och chips 0806 (metrisk 2016) 2A 95mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NFZ2MSD900SN10L Modeller
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
95mOhm
Tillverkare
Murata Electronics
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Serie
Inkapsling/låda
0806 (metrisk 2016)
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Ytmontering
Artikelstatus
Aktiv
Höjd (max)
0,047" (1,20mm)
Antal ledningar
1
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Impedans @ frekvens
90 Ohms @ 10 MHz
Basproduktens nummer
Strömklassning (max)
2A