NFZ2MSD501SZ10L
DigiKeys produktnummer
490-NFZ2MSD501SZ10LTR-ND - Remsa och spole (TR)
490-NFZ2MSD501SZ10LCT-ND - Remsbit (CT)
490-NFZ2MSD501SZ10LDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFZ2MSD501SZ10L
Beskrivning
FERRITE BEAD 500 OHM 0806 1LN
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 Ohms @ 100 MHz 1 Ferritkorn och chips 0806 (metrisk 2016) 3,2A 32mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
NFZ2MSD501SZ10L Modeller
Kategori
DC-resistans (DCR) (max)
32mOhm
Tillverkare
Murata Electronics
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0806 (metrisk 2016)
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Antal ledningar
1
Höjd (max)
0,047" (1,20mm)
Impedans @ frekvens
500 Ohms @ 100 MHz
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,063" (2,00 x 1,60mm)
Strömklassning (max)
3,2A