NFM3DPC223R1H3L
DigiKeys produktnummer
490-6985-2-ND - Remsa och spole (TR)
490-6985-1-ND - Remsbit (CT)
490-6985-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NFM3DPC223R1H3L
Beskrivning
CAP FEEDTHRU 0.022UF 50V 1205
Detaljerad beskrivning
0.022 µF Genomföringskondensator 50V 2 A 50mOhm 1205 (metrisk 3212), 3 PC-öron
EDA-/CAD-modeller
NFM3DPC223R1H3L Modeller
Kategori
Ström
2 A
DC-resistans (DCR) (max)
50mOhm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1205 (metrisk 3212), 3 PC-öron
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,049" (3,20 x 1,25mm)
Kapacitans
0.022 µF
Höjd (max)
0,035" (0,90mm)
Tolerans
-20%, +50%
Basproduktens nummer
Spänning - märkt
50V